Drie ondernemers over hun jubileum. Hubo is al sinds 1967 een begrip bij doe-het-zelvers. De wereld van klussen veranderde en Hubo groeide mee. Ondernemers staan er niet alleen voor: Hubo heeft een heldere visie ontwikkeld en biedt praktische ondersteuning. In deze Close Up komen drie jubilerende Hubo-ondernemers aan het woord.
“Onze winkel is in Hoogeveen gevestigd en meet 500 vierkante meter. We hebben trouwens geen bouwmarkt, we hebben een doe-het-zelfzaak. Dat betekent dat we klantgericht werken. Veel producten verkopen we omdat klanten weten dat we deze ook kunnen monteren. Daarvoor hebben we twee monteurs in dienst. Als we geen buitendienst zouden hebben? Dan zouden we in de winkel ook minder omzet draaien.
Onze winkel bestaat sinds 1958, sinds 1967 onder de formulenaam Hubo. In 2000 heb ik de winkel overgenomen, sindsdien is er veel veranderd in de handel. Kijk bijvoorbeeld hoe de bedrijfsvoering is veranderd door automatisering, waardoor je goed kunt documenteren. Het basisassortiment van onze winkel is in de basis hetzelfde gebleven, met daarbij de bekende 80/20-regel. Daarbij is de behoefte aan hardlopers, zoals schroeven, pluggen en boren altijd gebleven. Maar neem zonwering, die nu elektrisch bediend is. Dat hield je in de beginjaren niet voor mogelijk.
Ook bij Hubo is veel gebeurd: rond 2013 was een lastige periode, de hele handel had het toen lastig. Ik heb toen ook wel gesprekken met andere formules gehad. Maar het gras is niet altijd groener bij de buren. Overigens zijn daarna door Hubo goede stappen gezet. Ik ben bovendien altijd loyaal geweest naar leveranciers en Hubo is daar één van. Ik heb daar altijd geloof in gehad.
Als ik terugkijk op onze jarenlange samenwerking, dan doe ik dat positief. De formule is goed, waarbij marketing heel goed bezig is. En ja, dat kost geld, maar het levert naamsbekendheid op. Inmiddels is het stoffige imago van de formule geblazen, mede door het frisse logo en moderne marketing. We merken nu dat ook een andere doelgroep binnenstapt, namelijk meer jeugd en jonge gezinnen. Aan de inkoopkant zijn wel wat wijzigingen geweest, tegelijkertijd merk je dat bij leveranciers veel speelt. Hubo zit daar bovenop. Omdat veranderingen er altijd zullen zijn, moeten wij samen scherp blijven. Dat geldt voor het assortiment, de leveranciers en de condities. De grote lijn is dat we goed bezig zijn. We moeten vasthouden en doorgaan op de weg die we ingeslagen zijn.”
30 jaar
“Met zo’n 450 vierkante meter winkeloppervlak zijn we een kleinere Hubo-winkel. Dat is voldoende om ons dorp en het omliggende gebied te verzorgen. Onze bekende Hubo-buitendienst vormt daarbij de hoofdmoot van onze omzet. Logisch ook, omdat de kassa-aanslagen met ‘meten-maken-monteren’ veel groter zijn. Het gaat onze klanten om het totaalplaatje, waarbij het ene niet zonder het andere kan.
Ik ben op 22-jarige leeftijd begonnen met een dhz-winkel van honderd vierkante meter, toen nog zelfstandig. Ik merkte meteen: dit is wat ik wil. Om te kunnen groeien, heb ik me vijf jaar later aangesloten bij Hubo en zijn we verhuisd naar ons huidige pand. In dit pand hadden mijn ouders een winkel voor woninginrichting. Wat het leuke aan mijn werk is? Het is de afwisseling tussen de winkel en het montagewerk die mij aanspreekt.
Ruim tien jaar geleden hebben we het naastgelegen pand gekocht. Hiermee heb ik mijn winkel nog iets kunnen uitbreiden en verder runt mijn vrouw hier onze Woonwinkel Knus. Er zit een doorgang tussen de winkels. Dat zorgt voor synergievoordeel, klanten waarderen het totaalplaatje dat we op deze manier bieden.
Inmiddels zijn we 25 jaar Hubo, in al die jaren ben ik altijd tevreden geweest. De Hubo-formule sluit perfect bij ons aan en sinds we onder EK Retail vallen, is de ondersteuning breder geworden en sterk verbeterd. Het is professioneler geworden.
Wat betreft de toekomst: onze zoon is twintig jaar en heeft de opleiding bouwkunde afgerond. Hij werkt op de zaterdagen mee in de winkel, maar hij heeft nog geen keuze gemaakt wat hij later wil gaan doen. Inmiddels bestaat ons bedrijf 76 jaar, het zou wel leuk zijn als hij als vierde generatie doorgaat.”
“We zitten nu 25 jaar op deze locatie, waar ik samen met mijn zus een Hubo-winkel van 1.000 vierkante meter heb. Ik was 23 jaar toen ik begon. Mijn vader had eerst een Doeland in het centrum, die we samen van hem overnamen. We kregen toen de kans om naar deze plek te verhuizen. Binnen ons familiebedrijf houdt Elga zich vooral bezig met het administratieve gedeelte, ik met de winkel en het inmeten. We zijn aan elkaar gewaagd en hebben een natuurlijke en prettige rolverdeling: de combinatie van twee mensen met verschillende capaciteiten werkt goed.
In 2015 namen we afscheid van Doeland, waarbij we de kans kregen om Multimate te worden. Maar we geloofden niet meer in het concept van bouwmarkten en kozen voor Hubo. Een krachtige club van zelfstandige ondernemers die samen een unieke samenwerking vormen. Inmiddels vieren we ons 25-jarig jubileum, waarbij we de overgang van HDB naar DGN en nu EK Retail hebben meegemaakt.
De winkeluitstraling en de marketing van Hubo zijn heel prettig. Onze samenwerking? Daar ben ik tevreden over. Natuurlijk hebben we allemaal onze kritische punten, maar we zijn trots op de positie die we nu als Hubo innemen. Je moet weten dat ik al die tijd in besturen heb gezeten. Dat was een roerige, maar vooral een ontzettend interessante tijd. Het is mooi hoe we als Hubo daaruit zijn gekomen.
Dankzij de nieuwe positionering van Hubo hebben we inmiddels veel meer een regiofunctie, waarbij het maatwerk nog steeds groeit. Als we deze stap met de Hubo-formule en de buitendienst niet hadden gemaakt, dan hadden we de winkel moeten sluiten. Vooral dankzij het maatwerk benutten we nu nieuwe kansen, daar zit voor ons de toekomst in. Onze ouders komen nog regelmatig een kopje koffie doen in de winkel. Vaak zeggen ze dat ze er trots op zijn hoe we van deze winkel onze eigen zaak hebben gemaakt.”
“Met zo’n 450 vierkante meter winkeloppervlak zijn we een kleinere Hubo-winkel. Dat is voldoende om ons dorp en het omliggende gebied te verzorgen. Onze bekende Hubo-buitendienst vormt daarbij de hoofdmoot van onze omzet. Logisch ook, omdat de kassa-aanslagen met ‘meten-maken-monteren’ veel groter zijn. Het gaat onze klanten om het totaalplaatje, waarbij het ene niet zonder het andere kan.
Ik ben op 22-jarige leeftijd begonnen met een dhz-winkel van honderd vierkante meter, toen nog zelfstandig. Ik merkte meteen: dit is wat ik wil. Om te kunnen groeien, heb ik me vijf jaar later aangesloten bij Hubo en zijn we verhuisd naar ons huidige pand. In dit pand hadden mijn ouders een winkel voor woninginrichting. Wat het leuke aan mijn werk is? Het is de afwisseling tussen de winkel en het montagewerk die mij aanspreekt. Ruim tien jaar geleden hebben we het naastgelegen pand gekocht.
Hiermee heb ik mijn winkel nog iets kunnen uitbreiden en verder runt mijn vrouw hier onze Woonwinkel Knus. Er zit een doorgang tussen de winkels. Dat zorgt voor synergievoordeel, klanten waarderen het totaalplaatje dat we op deze manier bieden.
Inmiddels zijn we 25 jaar Hubo, in al die jaren ben ik altijd tevreden geweest. De Hubo-formule sluit perfect bij ons aan en sinds we onder EK Retail vallen, is de ondersteuning breder geworden en sterk verbeterd. Het is professioneler geworden. Wat betreft de toekomst: onze zoon is twintig jaar en heeft de opleiding bouwkunde afgerond. Hij werkt op de zaterdagen mee in de winkel, maar hij heeft nog geen keuze gemaakt wat hij later wil gaan doen. Inmiddels bestaat ons bedrijf 76 jaar, het zou wel leuk zijn als hij als vierde generatie doorgaat.”
Er zijn nog geen reacties.
Je moet ingelogd zijn om een reactie te plaatsen.
Hoogstraat 110
Postbus 11
5258 ZG Berlicum
Telefoon: +31 (0) 73 503 43 47
E-mail: redactie@mixpress.nl